Jak wybrać rękawiczki?


Podczas przebywania w niskich temperaturach Twoje dłonie są szczególnie narażone na wychłodzenie. Dlaczego? Organizm skupia się na ogrzaniu większych partii ciała i to do nich kieruje największą ilość krwi. Aby zapobiec groźnemu w skutkach odmrożeniu, zaopatrz się w rękawiczki zimowe. Czym kierować się przy ich wyborze?
Dla fanów zimowego szaleństwa – rękawice narciarskie
Rękawice narciarskie to niezbędny element stroju podczas uprawiania sportów zimowych. Chronią delikatną skórę dłoni przed działaniem niskiej temperatury, wilgocią i wiatrem. Chcesz, aby dobrze spełniały swoje zadanie? Poświęć ich wyborowi nie mniej uwagi niż w przypadku kupna kurtki czy spodni narciarskich.

Łapawice czy modele pięciopalczaste - jakie wybrać?
Rękawiczki na narty dostępne są najczęściej w dwóch krojach – jako łapawice i rękawice pięciopalczaste. Należysz do osób, którym szybko marzną dłonie lub lubisz szaleć na stoku przez wiele godzin? Wybierz łapawice. Mają dwie komory – w większej mieszczą się cztery palce, a w mniejszej kciuk. Zapewniają mniejsze straty ciepła i pozwalają dłużej przebywać w niskich temperaturach bez obaw o wychłodzenie. Ze względu na swoją budowę nie gwarantują jednak takiej precyzji ruchów jak modele pięciopalczaste. Nie wiesz, na który typ rękawic się zdecydować? Niektórzy producenci oferują modele pięciopalczaste ze specjalną nakładką grzewczą.

Wybieramy rękawice narciarskie - ocieplina naturalna czy syntetyczna?
Wybierając rękawice narciarskie, zwróć uwagę na rodzaj i jakość ociepliny użytej do ich produkcji. Za jeden z najcieplejszych surowców uznawany jest naturalny puch gęsi lub kaczy. Przy wytwórstwie rękawic narciarskich stosowany jest on jednak dość rzadko. Podczas jazdy na nartach lub desce Twoje dłonie mocniej się pocą i są narażone na częsty kontakt ze śniegiem. Ocieplina z materiałów syntetycznych ma większą tolerancję na wilgoć. W przeciwieństwie do wypełnienia z puchu naturalnego szybko wysycha i nie nasiąka wodą.
Rękawice z membraną czy bez?
Wysokiej klasy rękawice narciarskie, w których można szaleć na stoku bez obaw o wychłodzenie dłoni, najczęściej posiadają membranę. To dobry wybór dla Ciebie, jeśli lubisz dynamiczne zjazdy w trudnych warunkach. Dodatkowa powłoka z mikroporami zapewnia dobrą przepuszczalność powietrza, a także maksymalną ochronę przed niską temperaturą i wiatrem. Zaletą membrany jest także wodoodporność – nieprzepuszczanie wody do wnętrza rękawicy i odprowadzanie potu na jej zewnętrzną stronę.
Ciepłe rękawiczki męskie i damskie – nie tylko na narty.
Ciepłe rękawiczki zimowe będą potrzebne Ci nie tylko podczas jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Bez odpowiedniego zabezpieczenia Twoje dłonie mogą wychłodzić się lub odmrozić również podczas zimowego spaceru, trekkingu, biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu. Czym kierować się przy zakupie rękawiczek damskich i męskich?

Bieganie i jazda na rowerze – jakie rękawiczki wybrać?
Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie przez cały rok, wybierz rękawiczki termoaktywne. Wykonane są one ze specjalnych tkanin, które ułatwiają utrzymanie komfortu termicznego. Jest to ważne, gdy na zewnątrz panuje chłód, a Twoje ciało jest rozgrzane podczas treningu. Zakładając takie rękawiczki na rower czy podczas biegania, chronisz dłonie przed wiatrem i niską temperaturą. Jednocześnie, dzięki odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz rękawic, dłonie pozostają suche. Przekłada się to na zwiększenie Twojego komfortu w czasie treningu.
Rękawiczki na zimowe spacery i trekking
Szukasz rękawiczek, które sprawdzą się podczas zimowych spacerów? Dobrym wyborem będą rękawice wykonane z naturalnej wełny lub tkaniny polarowej. Chociaż nie chronią one przed wilgocią z równą skutecznością jak rękawice narciarskie, sprawdzą się jako rękawice rekreacyjne czy turystyczne. Zależy Ci na optymalnej ochronie przed wilgocią oraz zimnym wiatrem? Wybierz rękawice wykonane z softshellu. Sprawdzą się podczas jesiennych, zimowych i wczesnowiosennych wycieczek.
Uwielbiasz jazdę na nartach lub desce? Szukasz rękawiczek, które ogrzeją Twoje dłonie podczas zimowych spacerów i trekkingów? Oferujemy szeroki wybór rękawic, które będą skuteczną ochroną przed mrozem, wiatrem i wilgocią niezależnie od aktywności, jaką preferujesz!